35 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, 11-12.06.2022 Warna, Bułgaria

W dniach 11-12 czerwca 2022 w Warnie, Bułgaria odbyły się 35 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 540 zawodników z 24 państw. Wśród , jak i klub reprezentowało 9 zawodników.

Na wstępie chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim, dzięki którym wyjazd do Warny był możliwy. Szczególne podziękowania składamy na ręce Starostwa Przasnyskiego, Gminie Krasne i Urzędowi Miasta Ciechanów.

Cały turniej rozgrywał się przez dwa dni. Pierwszego dnia startowali nasi juniorzy.

Tradycyjnie zawody rozpoczęły się od konkurencji kata, w której wzięły udział Marta Grzegorczyk, Gabrysia Simińska i Róża Okrasa. Dziewczynom niewiele zabrakło, żeby przejść do tury finałowej kata i ostatecznie uplasowały się na 7 miejscu (do finału awansowało 6 zawodniczek) spośród 23 zawodniczek.

Po konkurencji kata nasi zawodnicy rywalizowali w konkurencji kumite.

Spośród sześciu osób startujących cztery osoby stanęły na podium.

A oto wyniki:

Róża Okrasa w kategorii juniorek młodszych do 55 kg I miejsc

Szymon Mądry w kategorii młodzików do 45 kg I miejsce

Marta Grzegorczyk w kategorii juniorek młodszych do 50 kg III miejsce

Patrycja Jakubiak w kategorii juniorek młodszych do 50 kg III miejsce

Drugiego dnia wystartowali seniorzy. Nasz klub reprezentowało trzech zawodników w konkurencji kumite.

Jako pierwszy wystartował Sensei Krzysztof Szczepański, który stoczył 3 walki by dotrzeć do finału. W tej samej kategorii startował Sensei Adam Chrzanowski, który również wygrał wszystkie walki eliminacyjne. W finale po zaciętej, bratobójczej walce Sensei Krzysztof musiał uznać wyższość Sensei Adama.

Senpai Weronika w swoim debiucie seniorskim na Mistrzostwach Europy stoczyła 3 walki. Walczyła z zawodniczkami z Turcji, Mołdawi a w finale spotkała się z zawodniczką z Polski.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Adam Chrzanowski Mistrz Europy w kat. Senior -85kg

Weronika Krzywnicka Vice Mistrzyni Europy w kat. kobiety -55kg

Krzysztof Szczepański Vice Mistrz Europy w kat. Senior -85kg

Dla naszego klubu jest to zarówno wyjątkowy jak i historyczny moment, ponieważ jeszcze tak wielu zawodników nie reprezentowało naszego klubu na tak wysokiej rangi zawodach jakimi są Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Na dziewięciu startujących siedmioro zawodników CKKK stanęło na podium.

Gabriela Simińska i Jakub Królicki po zaciętych pojedynkach musieli uznać wyższość przeciwników i w ostateczności uklasyfikowali się w pierwszej ósemce.

Ogromne podziękowania dla sztabu szkoleniowego a w szczególności dla trenera Wojciecha Gołębiewskiego za przygotowania do Mistrzostw Europy!!!

OSU!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *