12th Polish Fighters Camp 2023

W dniach 3-5.03.2023 roku w Nałęczowie odbył się 12th Polish Fighters Camp 2023, który zgromadził ponad 400 karateków z całej Europy. Gośćmi specjalnymi na obozie byli Shihan Koichi Kawabata (7 Dan) oraz jego uczniowie – bracia Ohata, utytułowani zawodnicy na arenie międzynarodowej.

Nasz klub reprezentowało dziewięcioro zawodników. Na czele grupy był jak zawsze sensei Wojciech Gołębiewski ale towarzyszyli mu także sensei Adam Chrzanowski, sensei Krzysztof Szczepański a także sensei Adam Miśkiewicz.

12th Polish Fighters Camp 2023 jak zwykle stał na bardzo wysokim poziomie. Nasi kadrowicze zdobyli kolejne cegiełki do swojej świątyni wiedzy, którą budują od kiedy po raz pierwszy pojawili się na treningu.

Sam 12th Polish Fighter Camp 2023 podzielony był na różne poziomy zaawansowania a prowadzący przekazywali wiedzę z szerokiego zakresu tajników naszej sztuki walki. Jak nazwa wskazuje nacisk położony został doskonalenie technik walki na macie ale poruszona była także tematyka układów kata i podstawy kihon bez których karate nie miało by racji bytu. To przecież żmudne powtarzanie prostych kopnięć i uderzeń sprawia, że po latach stajemy się świetnymi zawodnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *