ZAJĘCIA DLA OSÓB 60 LAT+

Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 60+ na zajęcia rekreacyjne, w ramach programu „Rozwój poprzez ruch”.

Termin: Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 90 min.
Wtorki
Godz. 17:00 Kryta Pływalnia, ul. 17 Stycznia 60B

Czwartki

Godz 15:00 Kryta Pływalnia, ul. 17 Stycznia 60B
Soboty 
Godz. 9:00 i 11:00 Kryta Pływalnia, ul. 17 Stycznia 60B

 

Projekt realizowany przez Ciechanowski Klub Karate Kyokushin pt.: Program aktywności ruchowej „Rozwój poprzez ruch” to oferta, która pozwoli stworzyć możliwość treningu zdrowotnego i jego wpływ na stan zdrowia oraz sprawność kobiet i mężczyzn po 60 roku życia.

Ogólne zalecenia dotyczące treningu osób starszych wskazują na 4 grupy ćwiczeń: 
ϖ trening aerobowy o niewielkiej lub średniej intensywności dostosowanej do możliwości uczestników, powodujący zwiększenie wydolności organizmu;
ϖ ćwiczenia siłowe, skierowane na utrzymanie sprawności mięśni; Powinny one angażować najważniejsze grupy mięśniowe, w szczególności mięśnie brzucha oraz mięśnie stabilizujące kręgosłup oraz biodra i kolana; 
ϖ ćwiczenia równowagi i koordynacji ruchowej; 
ϖ ćwiczenia oddechowe.

Ważnym aspektem w podejmowaniu treningu jest jego regularność oraz uzupełnienie ćwiczeń odpowiednią dietą. Ćwiczenia siłowe w połączeniu z ćwiczeniami aerobowymi są doskonałą formą utrzymania sprawności wśród osób starszych.

Proponujemy program ćwiczeń dla grup 12-15 osobowych. Uczestnicy będą brać udział w zajęciach gimnastycznych dwa razy w tygodniu, zajęciach z psychologiem (rozpoznawanie pierwszych objawów zaburzeń pamięci i jak im przeciwdziałać – ćwiczenia wzmacniające pamięć) oraz warsztatach automasażu, w tym: wpływ masażu, automasażu i stretchingu na stan psychofizyczny człowieka, automasaż manualny, automasaż za pomocą przyrządów, stretching – ćwiczenia rozciągające przykurczone mięśnie.

Zastosowany w projekcie program aktywności fizycznej realizowany przez osoby po 60 roku życia wpłynie korzystnie zarówno na poprawę sprawności jak i poprawę wskaźników biochemicznych krwi odzwierciedlających stan zdrowia ćwiczących. W celu utrzymania i poprawy zdrowia zalecana jest każda z zaproponowanych form treningu w zależności od potrzeb i preferencji ćwiczących.