36 Wagowe Mistrzostwa Europy, Wrocław 20-21.05.2023

The 36th European Weight Category Karate Kyokushin Championships, Wrocław 20-21.05.2023r.

Po raz kolejny we Wrocławiu zostały zorganizowane Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin IKO. W zawodach wzięło udział 740 zawodników z 26 krajów z całej Europy! Wśród nich znalazły się największe nazwiska i legendy światowego Kyokushin jak np. Alejandro Navarro czy Patryk Sypień.

Nasz klub reprezentowało ośmioro zawodników z sekcji Ciechanów i Krasne. Wszyscy mają duże doświadczenie na matach całej Europy. Mają za sobą tytuły Mistrzów Europy i wicemistrzów Europy.

Oprawa zawodów stała na bardzo wysokim poziomie. Za obsługę informatyczną odpowiadała niezawodna ekipa OSU Software. Zawody można było śledzić na żywo w internecie za pomocą transmisji na Youtube, co powinno być już standardem w dzisiejszych czasach.

Pierwszego dnia rywalizowali juniorzy zarówno w konkurencji kumite, jak i kata. Konkurencja była duża a poziom zawodów wysoki. W kategorii Kata nasi zawodnicy niestety musieli uznać wyższość konkurentów i nie awansowali do rundy finałowej. W kumite pokazali wszystko co najlepsze i zademonstrowali świetne przygotowanie zarówno fizyczne jak i mentalne. Poniżej wyniki:

Gabriela Simińska w kategorii Kumite Girls 14-15 lat +60kg II miejsce

Patrycja Jakubiak w kategorii Kumite Girls 14-15 lat -50kg II miejsce

Marta Grzegorczyk w kategorii Kumite Girls 14-15 lat -50kg III miejsce

Szymon Mądry w kategorii Kumite Boys 14-15 lat -55kg III miejsce

Róża Okrasa po zaciętej walce musiała uznać wyższość przeciwniczki i w efekcie końcowym uklasyfikowała się poza podium!

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpili seniorzy w swoich kategoriach wagowych. Ciechanowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało w tych kategoriach troje zawodników: sempai Weronika Krzywnicka, sensei Adam Chrzanowski oraz sensei Krzysztof Szczepański. Walki w kategorii senior zawsze stoją na bardzo wysokim poziomie. Każdy musi być przygotowany perfekcyjnie, by móc rywalizować w tej kategorii. Nasi doświadczeni zawodnicy pokazali świetne przygotowanie i chart ducha i dzięki temu osiągnęli świetne wyniki.

Adam Chrzanowski w kategorii Kumite Men Senior (+35) -85kg zajął II miejsce i został ponownie wicemistrzem Europy.

Weronika Krzywnicka w kategorii Kumite Women (+18) -55kg zajęła III miejsce po bardzo trudnym pojedynku półfinałowym z późniejszą triumfatorką tej kategorii.

Krzysztof Szczepański w kategorii Kumite Men Senior (+35) -85kg zajął III miejsce ulegając w półfinale późniejszemu zwycięzcy kategorii Arielowi Miszkiniukowi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom. Chcielibyśmy także podziękować rodzicom zawodników, którzy zawsze wspierają naszą kadrę i służą pomocną ręką. Dziękujemy również kadrze trenerskiej za zaangażowanie i poświęcony czas a w szczególności Sensei Wojciechowi Gołębiewskiemu za przygotowanie zawodników. Na zawodach sensei Wojciech pełnił również funkcje sędziego na zawodach.

Dziękujemy także firmie KamTrans za wsparcie naszego klubu.

OSU !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *