Ostatnie starty przed przerwą wakacyjną

Cztery ostatnie starty naszych zawodników okazały się niezwykle owocne w medale i puchary. To pokazało, że mimo przerwy spowodowanej pandemią, nasi zawodnicy zachowali skupienie, motywację i chęć ciężkiej pracy, co przełożyło się na wspaniałe wyniki.

Pierwszym turniejem, na którym przyszło sprawdzić się naszym zawodnikom, był turniej PZK Okręgu Północno-Wschodniego w Białej Podlaskiej organizowany przez Bialski Klub Karate Kyokushin. 22 maja na macie stawiło się 413 zawodników z 52 klubów. Z naszego klubu pojechało pięcioro zawodników.

Zawody odbyły się po bardzo długiej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną w kraju i na świecie. Mimo, iż nasza kadra bardzo ciężko trenowała, nie byliśmy w stanie ocenić, jak się będą prezentować na tle innych zawodników z całego kraju. Nasze obawy były zupełnie niepotrzebne, bo nasi kadrowicze weszli w opóźniony sezon w pięknym stylu, osiągając fantastyczne rezultaty.

Pierwsza w kolejności odbyła się konkurencja kata, w której wystartowała Gabrysia Simińska i Róża Okrasa. Gabrysia wykonała swój układ bardzo dynamicznie z impetem wchodząc do finału. Tam musiała uznać wyższość tylko jednej zawodniczki i tym sposobem zajęła II miejsce. Jest to jednocześnie najlepszy wynik zawodnika w historii naszego klubu na zawodach tej rangi. Róża Okrasa pokazała się z bardzo dobrej strony, widoczny był gigantyczny postęp w stosunku do ubiegłych lat. Niestety, nie wystarczyło to do awansu do finału, ale zabrakło niewiele.

Po chwili przerwy zaczęliśmy Kumite. W tej kategorii reprezentowało nas pięcioro zawodników: Róża Okrasa, Gabrysia Simińska, Patrycja Jakubiak, Szymon Mądry i Jakub Królicki. Wszyscy zawodnicy musieli stoczyć dużo walk, żeby dostać się do strefy medalowej. Niestety nie wszystkim się to udało. Gabrysia Simińska po wygraniu pierwszej walki w czasie około 40 sekund, musiała uznać wyższość zawodniczki w kolejnym pojedynku. Dało jej to finalnie miejsce 5-8. Róża Okrasa zaczęła spokojnie, ale z walki na walkę pokazywała coraz dojrzalsze podejście i myślenie na macie. To zaprowadziło ją aż do finału, w którym musiała uznać wyższość przeciwniczki, jednak II miejsce w kategorii młodziczki +50 kg jest wspaniałym osiągnięciem.

Patrycja Jakubiak jak zwykle pokazała finezję i lekkość, dzięki czemu pokonała pierwszą zawodniczkę, jednak na kolejną to było za mało. W kategorii młodziczki -50 kg została sklasyfikowana w pierwszej ósemce.

Nasz mały wojownik Szymon Mądry pokazał, że mimo pozornego wyglądu, drzemie w nim prawdziwy samuraj. Mimo, że musiał stoczyć najwięcej walk, udało mu się dotrzeć do finału w kategorii młodzicy -40 kg. Finał niestety przegrał, ale pokazał, że już niedługo nie będzie na niego mocnych.

Jakub Królicki w kategorii młodzicy -60 kg został sklasyfikowany w pierwszej ósemce, jednak wynik nie odzwierciedla pracy, jaką na macie wykonał Jakub. Walkę przegrał przez chwilę rozkojarzenia w samej końcówce walki.

To wszystko pozwoliło nam zająć II miejsce drużynowo, co znaczy, że nasi zawodnicy byli piekielnie skuteczni!

29 maja 2021 roku odbył się V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin w Białymstoku. W zawodach wzięło udział 303 zawodników z 27 klubów. Ciechanowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 7 zawodników z sekcji Ciechanów i UKS Iskra z Krasnego. Mimo, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, pokazując swoją jakość potwierdzoną sukcesami na podium. Gabriela Simińska w kategorii kata młodziczek zajęła I miejsce. Patrycja Jakubiak w kategorii młodziczek do 50 kg zajęła I miejsce. Jakub Królicki w kategorii kumite młodzików do 60 kg wywalczył II miejsce. Róża Okrasa w kategorii młodziczek plus 50 kg III miejsce. Marta Grzegorczyk w kategorii kumite juniorek młodszych do 50 kg III miejsce. Szymon Mądry w kategorii młodzików do 40 kg III miejsce. Amelia Miętkiewicz w kategorii młodziczek plus 50 kg zajęła IV miejsce.

5 czerwca czworo reprezentantów CKKK wystartowało w konkurencji kata na Mazowieckiej Lidze Karate w Halinowie. Wszyscy zawodnicy pokazali wysoki poziom w tej trudnej konkurencji.Ostatecznie Gabrysia Simińska wywalczyła III miejsce.

Wracamy z Turnieju Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży o Puchar Ziemi Kurpiowskiej 20 czerwca 2021 roku w Ostrołęce. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników z sekcji Ciechanów I sekcji Krasne. A oto wyniki naszych mistrzów:

KUMITE

Zofia Eromin I miejsce

Jakub Królicki I miejsce

Jakub Pieszczyk I miejsce

Marta Grzegorczyk II miejsce

Wiktoria Goździewska II miejsce

Mateusz Wdowiński II miejsce

Jakub Mieszkowski III miejsce

To piękne zakończenie sezonu pokazuje ciężką pracę wykonaną przez naszych zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *